Jak elektrosmog přispívá k mitochondriálnímu poškození a kroky k eliminaci jeho negativních následků
V moderní době není novinkou, že většina lidí se nyní stahuje do infrastruktury měst a tráví většinu svého času v uzavřených prostorech - doma, v práci, v hromadné dopravě, v autě, v obchodě nebo přejíždí z budovy do budovy, kde všechny tyto prostory obsahují vysokou koncentraci elektrosmogu. V tomto článku se zaměříme na elektrosmog a na jeho negativní faktory v rámci elektromagnetismu působícího na naše tělo a mozek. V rámci tohoto tématu se mrkneme i na plodnost v souvislosti s vystavováním EMF a ovlivňování plodu v těhotenství.
Půjdeme na to rovnou od přírody. V přírodě není "elektrosmog" přirozeně přítomen v takové míře, jakou způsobuje moderní technologie. Nicméně přírodní elektromagnetické pole existuje, například geomagnetické pole Země nebo elektromagnetické výboje během bouřek (blesky). Tyto přirozené zdroje se však značně liší od člověkem vytvořeného elektromagnetického záření v intenzitě i frekvenci. Proto bohužel všechny vymoženosti moderní doby jdou proti přírodě. Působení těchto zařízení na lidské tělo je podobné, jako vystavení se geopatogenním zónám (psychosomatické zóny a otisky, anomálie podloží, radonové zóny, minerální ložiska, podzemní dutiny, spodní vody, tektonické zlomky atd.) v přírodě, což způsobuje četné negativní následky.
V rámci moderního člověka se s tím i nedobrovolně musíme naučit žít a kompenzovat negativní vlivy těchto moderních technologií. Otázkou je, zda to v husté infrastruktuře vůbec jde?
Zdroje elektrosmogu:
Všechny elektrospotřebiče:
Zásuvky
Lampičky
Dětské chůvičky
Počítače, notebooky
Lednice, trouba, mikrovlnka, pračka, sušička, myčka atd.
Bezdrátové technologie
Bezdrátové myši, sluchátka, klávesnice, monitory pro děti (baby monitory), herní konzole, chytré hodinky a fitness trackery, které používají bezdrátovou komunikaci (např. Bluetooth)
Komunikační a satelitní zařízení
Mobily (nejvíc problematické při telefonování, nabíjení a poslechu hudby!), bezdrátová sluchátka, 3G, 4G, 5G, LTE
Wifi, BlueTooth
Mobilní, televizní, radiové a jiné vysílače (silgnál)
GPS zařízení, satelity a jiné
Elektrické dopravní prostředky
Elektrická vozidla, včetně elektromobilů a elektrických vlaků
Chytré domácí spotřebiče, jako jsou termostaty, alarmy a světla ovládané aplikacemi
Trafostanice a vedení nízkého i vysokého napětí (elektrický proud, výboje)
Vznětové a výbušné motory
Je toho vskutku moc….
Negativní důsledky expozice elektrosmogu:
Bolesti hlavy a migrény
Únava, nedostatek energie a vyčerpání - konstantní
Nespavost a poruchy spánku, buzení se, neschopnost usnout, bdění během noci
Zhoršená koncentrace a paměť - problém s krátkodobou pamětí, soustředěním
Změny nálad a podrážděnost, úzkosti
Kožní problémy - zarudnutí kůže, svědění, ekzémy
Zvýšený stres - kortizol
Riziko vzniku rakoviny - světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila elektromagnetická pole na seznam potenciálně karcinogenních faktorů (skupina 2B), což znamená, že existují podezření, ale nejsou dostatečné důkazy. WTF…
Neplodnost a problémy s reprodukcí + vliv na plod- ovlivňuje kvalitu spermií, ale i vajíček. Negativně působí na zdraví reprodukčních orgánů a možnost oplození vajíčka. Pokud už se vajíčko uchytí, elektrosmog má přímý vliv na vývoj plodu (respektive embrya a jeho DNA).
Neurologické poruchy - přispívá k rozvoji Alzheimerovy choroby a dalším neurodegenerativních onemocněním.
Zvýšená zánětlivost a tím snížená schopnost regenerace již na buněčné úrovni.
Hormonální nerovnováha - endokrinní žlázy (např. štítná žláza, nadledvinky) jsou vysoce závislé na správné funkci mitochondrií, jejich poškození vede k narušení produkce hormonů, tím hormonální dysbalance, problémy s plodností, metabolismem a dalšími systémy těla.
Pak si kupujte byt v centru Prahy s nejmodernějšími satelity přímo na bytovce, slibující ultra silnou 5G síť v režii 24/7 za 50 milionů…. Díky, NECHCI!
Proč má elektrosmog tak ničivý efekt na naše tělo? Odpověď je v účinku na MITOCHONDRIE!
Mitochondrie jsou malé organely uvnitř našich buněk, které produkují energii (v podobě molekul ATP). Mitochondrie jsou klíčové pro buněčný metabolismus a celkové zdraví, a pokud jsou poškozeny, může to mít široké důsledky pro fungování organismu.Pokud jsou mitochondrie poškozené, nemohou efektivně produkovat ATP. Tento pokles způsobuje oslabení imunity a chronickou únavu. Elektrosmog (zejména vysokofrekvenční elektromagnetické záření) způsobuje zvýšenou produkci reaktivních kyslíkových druhů (ROS) v buňkách, což vede k oxidačnímu stresu. Tento stav vzniká, když v těle převládají volné radikály, což poškozuje buněčné struktury, včetně mitochondrií.Mitochondriální DNA (mtDNA) je mnohem citlivější na poškození než např. jaderná DNA, a to kvůli menší přítomnosti ochranných mechanismů oprav. Elektromagnetické záření způsobuje dokonce mutace a poškození mitochondriální DNA, což narušuje energetickou produkci a vede k buněčné dysfunkci. Když buňky nedostávají dostatek energie, může to ovlivnit celkový metabolismus a tím zdravotní stav.Elektrosmog ovlivňuje i vápníkové kanály v buněčných membránách, což vede k nadměrnému vstupu vápníku do buněk. Vysoká koncentrace vápníku aktivuje různé enzymatické procesy, které vedou k dalšímu poškození buněk a mitochondrií. Výsledkem je narušení buněčné komunikace a funkce mitochondrií.Poškozené mitochondrie aktivují zánětlivé procesy v těle, které přispívají k rozvoji chronických onemocnění, jako jsou autoimunitní nemoci, neurodegenerativní choroby (např. Alzheimerova choroba) nebo metabolické problémy (např. diabetes). Chronický zánět je jedním z hlavních faktorů spojených s oxidačním stresem a mitochondriální dysfunkcí.
Prevence a ochrana před elektrosmogem aneb jak eliminovat negativní dopady:
Omezení používání bezdrátových zařízení
Wi-Fi: Když Wi-Fi nepotřebujete, vypínejte router, zejména v noci, abyste snížili expozici během spánku.
Mobilní telefon: Při telefonování používejte reproduktor nebo sluchátka s kabelem, aby mobil nebyl přímo u hlavy. Mobilní telefon udržujte co nejdále od těla a nenoste jej v kapse nebo blízko u těla. Mobil dávejte do režimu letadlo vždy, když to jde. V místech slabého signálu nepoužívejte mobilní data ani wifi.
Bluetooth: Nepoužívejte bezdrátová sluchátek a bezdrátová příslušenství.
Vyvarujte se používání: Chůviček, monitorů dechu atd. (Prevencí je společný spánek)
2. Používání kabelového připojení
Kabel místo Wi-Fi: Pokud je to možné, používejte kabelové připojení k internetu. To zcela eliminuje elektrosmog z bezdrátového přenosu dat.
Kabelová zařízení: Používejte kabelové klávesnice a myši místo bezdrátových zařízení.
3. Minimalizace expozici v noci
Vypínejte zařízení v ložnici: V noci vypínejte mobilní telefony, tablety a Wi-Fi routery nebo je přepněte do letového režimu.
Vzdálenost od ložnice: Umístěte veškerou elektroniku mimo ložnici, zejména mobily nemít na nočním stolku. Zásuvky zůstávají prázdné bez zapojených elektrospotřebičů (např. Lampičky)
4. Vzdálenost od zařízení
Mobilní telefon: Držte telefon při používání alespoň 30 cm od těla (např. při čtení zpráv).
Domácí spotřebiče: Spotřebiče, jako jsou mikrovlnné trouby, televizory, ledničky, by měly být umístěny co nejdále od míst, kde se dlouhodobě zdržujete (např. od pracovní plochy nebo pohovky).
Rozhodně si nedávejte svůj laptop na těhotenské bříško, vyhněte se práci na mobilu v blízkosti těhotenského bříška nebo dítěte (zejména u jeho hlavy, jak to dělá mnoho maminek, když například kojí nebo uspí novorozence v nosítku).
5. Ochranné pomůcky a textilie
EMF ochranné produkty: Někteří lidé používají speciální obaly na mobilní telefony nebo Wi-Fi routery, které blokují elektromagnetické záření. Existují také ochranné oblečení nebo textilie, které snižují vystavení záření.
Prostorové ochranné prvky, jako jsou "farádické klece" nebo speciální clony na okna, mohou pomoci omezit průnik elektromagnetických vln z vnějšího prostředí do vaší domácnosti.
6. Vzdálenost od velkých zdrojů záření
Elektrické rozvody a vedení: Nepohybujte se delší dobu v blízkosti velkých elektrických rozvodných skříní - vedení nízkého i vysokého napětí nebo transformátorů.
Mobilní vysílače: Pokud je to možné, vyhněte se bydlení v blízkosti vysílačů mobilních sítí nebo jiných velkých zdrojů EMP.
7. Přirozený životní styl dle dlouhověkosti
Pilíře zdraví: Vyživující strava, vysoký kontakt s přírodou, optimalizovaný cirkadiánní rytmus, přirozený pohyb, spánek a odpočinek, láska, šťastné vztahy, smysluplný život…
Na závěr:
Zamyslete se nad takovým prostředím zdravotnických zařízení a nemocnic. Všichni pacienti i zdravotníci jsou zde vystaveni nejen nevhodnému osvětlení a blikajícím zařízením, ale právě četnému elektrosmogu. Ve většině případů zde lidé nemohou usnout nebo spát. Nejhorší je to u dlouhodobých pacientů, kterým se v takovém prostředí zdraví rozhodně zlepšit ani nemůže - jelikož jsou pod umělým světlem, v expozici elektrosmogu a pod medikací a ještě k tomu na tristní nemocniční stravě, kterou skládají studovaní nutriční terapeuti dle nízkého finančního rozpočtu.
Pokud by Vám to připadalo směšné, tak proč:
Například: Francie uzákonila zákáz používání Wi-fi v mateřských školách a nařídila omezení používání Wi-fi na základních školách (tedy tam, kde je četných výskyt dětí!!!) - informace z roku 2009, kdy pak došlo k úpravě zákona a změně, že se Wi-Fi a zařízení nemají používat skrz snížení pozornosti žáků - divné a za mě jsou důležité oba faktory.
IARC potvrdila v roce 2011 spojitost mezi používáním mobilních zařízení a rakovinou mozku. Což je dnes rozporováno.
Více studovat můžete zde: https://www.elektrosmog-zony.cz/elsmog.html